Skip to main content
Stomatologia

SOFT START – POSTERIOR
Odbudowy kompozytowe odcinka bocznego

Czy czasem zastanawiasz się, dlaczego nie potrafisz wykonywać takich prac, jakie oglądasz w Social Media? Lub czy takie efekty są w ogóle osiągalne w codziennej pracy? Nawet jeśli, to czy są zarezerwowane tylko dla topowych klinik?

Na tym szkoleniu otworzę przed Tobą drzwi do stomatologii takiej, jaką oglądasz na Facebooku. Nauczę Cię, nie tylko jak wykonywać piękne, trwale i funkcjonalne wypełnienia, ale również pokażę Ci, jak to wdrożyć do swojej praktyki – niezależnie od tego czy pracujesz w małym gabinecie, czy w dużej klinice.

Prowadzenie:

cena 3450 zł

Kupując kurs oświadczasz, że zaakceptowałeś/aś Regulamin realizacji szkoleń MCS Karaś.

DUŻO WOLNYCH MIEJSC

10 w magazynie

Soft Start Posterior kurs Piotr Marchewka

Szczegóły organizacyjne

Rozpoczęcie szkolenia

25.01.2024 10:00

Zakończenie szkolenia

26.01.2024 17:00

Miejsce szkolenia

Medyczne Centrum Szkoleniowe Karaś
ul. Kwiatowa 18
55-040 Bielany Wrocławskie

Ilość uczestników

12 osób

Czego się nauczysz?

Oglądając wypełnienia w social media widzimy tylko wierzchołek góry lodowej, czyli efekt ostateczny. Na zdjęciach nie widzimy jednak wszystkich tych umiejętności, które musimy zdobyć wcześniej, czyli
tego co jest „pod powierzchnią wody”. To z kolei rodzi frustrację, bo nie widząc czego nam brakuje, nie rozumiemy dlaczego nie potrafimy osiągać tak spektakularnych efektów.

Na szkoleniu Soft Start pomogę Ci odnaleźć się w nowoczesnej „fejsbukowej” stomatologii. Pokażę Ci od czego w ogóle zacząć i jak zorganizować swoją pracę, tak by była ona bardziej przewidywalna i mniej stresująca. Otrzymasz wskazówki i protokoły, które pomogą
Ci wdrożyć całą zdobytą wiedzę w praktykę i zyskać wiekszą pewność siebie.

Pokażę Ci w którym momencie zaczyna się praca z pacjentem – bo zaczyna się dużo wcześniej niż w momencie wejścia na fotel – jak z nim rozmawiać i jakich narzędzi uczyć do komunikacji. Nauczę Cię jak pracować z koferdamem i jak wprowadzić go do CODZIENNEJ praktyki, nie tylko do Endo :). Porozmawiamy o tym, jak uniknąć pułapek i frustracji dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i planowaniu. W części teoretycznej dowiesz się również, które elementy decydują o trwałości wypełnień, a następnie wszystkie te etapy wykonasz samodzielnie w części praktycznej.

W części praktycznej pracować będziesz pod kontrolą mikroskopu, będą więc też „konkrety”. Opracujesz dwa ubytki drugiej klasy oraz jeden lub dwa ubytki pierwszej klasy. Wykonasz samodzielnie konstrukcję ścian interproksymalnych, odbudowę zrębu oraz wymodelujesz powierzchnie żujące. Na koniec wykonasz charakteryzację przy użyciu podbarwiacza oraz wypolerujesz wypełnienia na błysk.

Część teoretyczna i praktyczna będą się uzupełniać, tak by z każdego etapu wydobyć jak najwięcej.


Twój wykładowca

lek. dent. Piort Marchewka

Absolwent Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2016 roku z wyróżnieniem ukończył Curriculum Endodontyczne. Przez wiele lat pozostawał członkiem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego. Obecnie, mimo iż nie zajmuje się już endodoncją, to nadal jego praktyka ściśle związana jest z pracą w powiększeniu – w stomatologii odtwórczej oraz protetyki. Zwolennik holistycznego podejścia do pacjenta, w związku z czym rozwija się w zakresie leczenia ortodontycznego (członek Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego).

Plan szkolenia

Poniżej znajdziesz informacje co do zawartości części teoretycznej i praktycznej oraz godzinowy rozkład dni szkoleniowych.

Część teoretyczna

Jak zmniejszyć stres w codziennej pracy dzięki fotografii i komunikacji?
Jak rozmawiać z pacjentem o cenach?
Jak planować wizyty i zorganizować sobie pracę?
Jak szybko nauczyć się pracy w koferdamie?
Co ma wpływ na trwałość wypełnień?
Jak zrozumieć adhezję i biomechanikę, czyli czy wypełnienia same wypadają?
Jak prawidłowo pracować kompozytem na konkretnych etapach pracy?
Czy istnieje kompozyt idealny?
Czy podbarwione bruzdy gryzą lepiej?

I przede wszystkim – jak wprowadzić to do codziennej praktyki.

Część praktyczna

Zakładać koferdam do codziennej pracy
Opracować prawidłowo ubytek pierwszej oraz drugiej klasy
Przewidywalnie wykonywać procedury adhezyjne
Prawidłowo wykonać konstrukcję ściany proksymalnej  poprzez odpowiedni dobór klinów, matryc i pierścieni
Pracować materiałem kompozytowym na każdym z etapów procedury odtwórczej
Modelować powierzchnię żującą 
Uzyskać efekt głębi wypełnienia poprzez dobór kolorów kompozytu oraz zastosowanie podbarwiacza
Prawidłowo polimeryzować i polerować wypełnienie. 
Wykonywać korekty zwarciowe oraz im zapobiegać 🙂

Dzień pierwszy

9:30-10:00 / rejestracja i przywitanie uczestników 
10:00 – 11:30 / teoria: Jak rozmawiać z pacjentem w tym samym języku? Rola fotografii, rysunku oraz komunikacji. Koferdam w codziennej praktyce. Pokaz praktyczny oraz protokół zakładania koferdamu.
11:30 – 12:00 / przerwa kawowa 
12:00 – 14:00 / teoria: Jak planować leczenie (workflow)?. Zasady preparacji, instrumentarium. Co decyduje o trwałości wypełnień?
praktyka: preparacja oraz wykończenie zarysu ubytku. 

14:00 – 15:00 / przerwa obiadowa 
15:00 – 17:00 / teoria: Przewidywalne i powtarzalne protokoły adhezyjne, zasady pracy z kompozytem, anatomia zębów trzonowych oraz przedtrzonowych.
praktyka: odbudowa ubytku pierwszej oraz drugiej klasy.

Dzień drugi

10:00 – 11:30 / teoria: Konstrukcja ściany proksymalnej, dobór matryc, klinów oraz pierścieni. Co musimy wiedzieć o biomechanice? Kiedy redukować guzki? 
11:30 – 12:00 / przerwa kawowa
12:00 – 14:00 / zajęcia praktyczne – kontynuacja 
14:00 – 15:00 / przerwa obiadowa 
15:00 – 16:45 / charakteryzacja (podbarwiacze) i finishing wypełnień kompozytowych. Praktyka i teoria.  
16:45 – 17:00 / rozdanie dyplomów

Sala szkoleniowa

Twój kurs odbędzie się w komfortowych i doskonale wyposażonych wnętrzach naszego Centrum Szkoleniowego.

FAQ

Tu zebraliśmy dla Ciebie wszystkie
informacje, które pomogą w odbyciu szkolenia, które Cię interesuje.
Jak skorzystasz na naszym kursie?
Do Twojej dyspozycji oddajemy nowoczesny sprzęt, który pozwala prowadzącemu na dokładną obserwację Twojej pracy pod mikroskopem i korygowanie jej na bieżąco. Nasi wykładowcy to doświadczeni praktycy z długim stażem nie tylko w gabinecie, ale i na sali szkoleniowej. Zapewniamy indywidualne podejście do Twojej edukacji i dobrze przygotowane materiały szkoleniowe. Ukończenie naszego szkolenia zapewni Ci punkty edukacyjne.
Jak do nas dojedziesz?
Medyczne Centrum Szkoleniowe Karaś zlokalizowane jest w Bielanach Wrocławskich, tuż pod Wrocławiem, ok. 10 km od lotniska i dworca PKP i PKS. Przy ulicy Kwiatowej, gdzie zlokalizowana jest nasza placówka, znajduje się przystanek autobusowy linii 862, ktorą można dostać się do nas z dworca. Osobom podróżującym samolotem rekomendujemy dojazd taksówką. Dla osób, które przyjadą do nas autem przygotowaliśmy wygodny parking. Zawsze możesz zwrócić się do nas po pomoc w zorganizowaniu Twojego przyjazdu.
Co zapewniamy?
Uczestnicy naszych szkoleń docenią komfortowe nowoczesne wnętrza naszego Centrum Szkoleniowego oraz doskonałe wyposażenie sal szkoleniowych.W trosce o jak najlepsze powtarzanie protokołów medycznychm wyposazyliśmy nasze sale w sprzęt, który pozwala wykładowcy na bieżąco i dokładnie sprawdzać każdy Twój krok.
Jak wygląda wyżywienie na kursie?
W cenie kursu zapewnione są przekąski podczas przerw kawowych oraz wyżywienie z elastyczną dietą w postaci posiłku obiadowego. Jeśli masz jakieś preferencje (np. dieta bezmięsna itp.), alergie lub nietolerancje pokarmowe, prosimy, poinformuj nas o tym z wyprzedzeniem.
Jak wygląda kwestia zakwaterowania?
Nie oferujemy zakwaterowania naszym kursantom, ale z przyjemnością pomożemy je znaleźć, jeśli sobie tego zyczysz. W najbliższej okolicy (do 5 km) znajduje się spora baza hotelowa, m. in. hotele: Inter***, Orient Palace***, Q Hotel Plus**** oraz hotel i SPA na Zamku Topacz**** w sąsiedniej miejscowości Ślęza.

Zapisz się na listę rezerwową