Skip to main content
Stomatologia

WPROWADZENIE DO PONOWNEGO
leczenia kanałowego

Miałeś już doświadczenie z mikroskopem. Wykonujesz już leczenia kanałowe, ale nadal nie wiesz, jak postępować z zębem, który ma już wypełnione kanały? Masz problem z usunięciem materiału wypełniającego, a Twoje opracowanie kanałów zawsze kończy się tam, gdzie poprzednie leczenie? Ten kurs jest właśnie dla Ciebie. W praktycznych procedurach wprowadzimy Cię do procedur leczenia ponownego.

Prowadzenie:

cena 1650 zł

Kupując kurs oświadczasz, że zaakceptowałeś/aś Regulamin realizacji szkoleń MCS Karaś.
Przegapiłeś zapis na kurs? Zapisz się na listę rezerwową

Szczegóły organizacyjne

Rozpoczęcie szkolenia

19.04.2024 10:00

Zakończenie szkolenia

19.04.2024 17:00

Miejsce szkolenia

Medyczne Centrum Szkoleniowe Karaś
ul. Kwiatowa 18
55-040 Bielany Wrocławskie

Ilość uczestników

12 osób


Czego się nauczysz?

Podczas kursu w przystępny sposób, krok po kroku, zostaną przedstawione wszystkie najważniejsze aspekty ponownego leczenia endodontycznego, które pozwolą Ci już dzień po kursie powtórzyć wszystkie procedury w swoim gabinecie. Dowiesz się, jak wykonać jednowizytowe, ponowne leczenie kanałowe w różnych grupach zębów, przy użyciu różnych instrumentów.

Dowiesz się, jak w przewidywalny sposób usunąć materiały wypełniające kanały korzeniowe. Powiemy Ci co zrobić, aby prawidłowo ukształtować wierzchołek w różnych sytuacjach klinicznych.

Jeżeli pierwotne leczenie kanałowe zawiodło, to zawsze winna jest temu jakaś forma infekcji, zatem skupimy się na prawidłowej dezynfekcji.

Jedną z najczęstszych przyczyn problemów z opracowaniem kanału dalej, niż został uprzednio wypełniony jest powstanie stopnia albo blokady urobkiem. Właśnie dlatego dokładnie przećwiczymy pokonywanie stopnia i udrażnianie kanału korzeniowego.

Kurs jest prowadzony przez lekarza praktyka, więc dostaniesz wiedzę „prosto z gabinetu”. Jednocześnie warto zaznaczyć, że Mariya Kubatska jest wielką pasjonatką EBD, czyli Evidence Based Dentistry. Dzięki temu wszystko, czego się dowiesz jest bardzo dobrze ugruntowane w piśmiennictwie.


Twój wykładowca

lek. dent. Mariya Kubatska

Lek. dent. Mariya Kubatska jest pasjonatem endodoncji i EBD. Od ośmiu lat zajmuje się leczeniem endodontycznym. Obecnie współpracuje z innymi klinikami w Oslo, gdzie do niej są kierowane najtrudniejsze przypadki endodontyczne. Wykonuje leczenie endodontyczne pacjentów w znieczuleniu ogólnym. Jest lektorem, prowadzi wykłady na konferencjach zarówno w Polsce, jak i za granicą, organizuje warsztaty praktyczne dla stomatologów w Norwegii.

Jest aktywnym członkiem Euroepean Society of Endodontology, American Association of Endodontics, Style Italiano Endodontics, Polskiego Towarzystwa Endodontycznego, Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, dzięki czemu ma możliwość dzielenia się wiedzą, przez pisanie artykułów opartych na EBD, a także przez publikację swoich przypadków endodontycznych. Płynnie rozmawia w pięciu językach. Jej hobby to gra na fortepianie i psychologia Gestalt.

Plan szkolenia

Poniżej znajdziesz informacje co do zawartości części teoretycznej i praktycznej oraz godzinowy rozkład dni szkoleniowych.

Część teoretyczna

 • Wskazania i przeciwwskazania do niechirurgicznego leczenia ponownego.
 • Omówienie instrumentarium do mechanicznego opracowania kanałów korzeniowych.
 • Usuwanie różnego rodzaju materiałów z kanałów korzeniowych.
 • Różnicowanie stopnia od blokady urobkiem.
 • Techniki pokonywania stopni w kanale korzeniowym.
 • Techniki udrażniania narzędziami ręcznymi (technika push-turn-pull).
 • Wykonanie prawidłowej preparacji apikalnej.
 • Irygacja kanału korzeniowego i jej wpływ na sukces leczenia endodontycznego.
 • Omówienie płynów do irygacji i ich działania na drobnoustroje i powierzchnię zębiny. 
 • Szczegółowe omówienie protokołów płukania.
 • Analiza instrumentarium do irygacji kanałów korzeniowych wraz z przeglądem narzędzi do aktywacji i dystrybucji płynów.

   

Część praktyczna

 • Wykorzystanie różnego instrumentarium do usuwania materiałów wypełniających z kanałów korzeniowych
 • Udrażnianie kanałów korzeniowych
 • Ćwiczenie pokonywania stopni
 • Apical gauging i preparacja apikalna
 • Pytania i odpowiedzi.

Dzień pierwszy

9:45 – 10:00 / rejestracja i przywitanie uczestników 
10:00 – 11:30 / teoria: omówienie instrumentarium, technik udrażniania i pokonywanie stopnia.
11:30 – 12:00 / przerwa kawowa 
12:00 – 13:00 / teoria: preparacja apikalna i protokoły płukania.
13:00 – 14:00 / pokaz wykładowcy plus zajęcia praktyczne
14:00 – 14:45 / przerwa obiadowa 
15:00 – 16:30 /  zajęcia praktyczne
16:30-17:00 / Sesja pytań i odpowiedzi oraz rozdanie dyplomów


Dowiesz się

…jak ominąć stopień i opracować kanał do wierzchołka

Pokażemy Ci

…jak efektywnie usunąć materiał z kanału korzeniowego

Nauczysz się

…efektywnego opracowania i dezynfekcji, co pomoże Ci odnieść sukces

Sala szkoleniowa

Twój kurs odbędzie się w komfortowych i doskonale wyposażonych wnętrzach naszego Centrum Szkoleniowego.

FAQ

Tu zebraliśmy dla Ciebie wszystkie
informacje, które pomogą w odbyciu szkolenia, które Cię interesuje.
Jak skorzystasz na naszym kursie?
Do Twojej dyspozycji oddajemy nowoczesny sprzęt, który pozwala prowadzącemu na dokładną obserwację Twojej pracy pod mikroskopem i korygowanie jej na bieżąco. Nasi wykładowcy to doświadczeni praktycy z długim stażem nie tylko w gabinecie, ale i na sali szkoleniowej. Zapewniamy indywidualne podejście do Twojej edukacji i dobrze przygotowane materiały szkoleniowe. Ukończenie naszego szkolenia zapewni Ci punkty edukacyjne.
Jak do nas dojedziesz?
Medyczne Centrum Szkoleniowe Karaś zlokalizowane jest w Bielanach Wrocławskich, tuż pod Wrocławiem, ok. 10 km od lotniska i dworca PKP i PKS. Przy ulicy Kwiatowej, gdzie zlokalizowana jest nasza placówka, znajduje się przystanek autobusowy linii 862, ktorą można dostać się do nas z dworca. Osobom podróżującym samolotem rekomendujemy dojazd taksówką. Dla osób, które przyjadą do nas autem przygotowaliśmy wygodny parking. Zawsze możesz zwrócić się do nas po pomoc w zorganizowaniu Twojego przyjazdu.
Co zapewniamy?
Uczestnicy naszych szkoleń docenią komfortowe nowoczesne wnętrza naszego Centrum Szkoleniowego oraz doskonałe wyposażenie sal szkoleniowych.W trosce o jak najlepsze powtarzanie protokołów medycznychm wyposazyliśmy nasze sale w sprzęt, który pozwala wykładowcy na bieżąco i dokładnie sprawdzać każdy Twój krok.
Jak wygląda wyżywienie na kursie?
W cenie kursu zapewnione są przekąski podczas przerw kawowych oraz wyżywienie z elastyczną dietą w postaci posiłku obiadowego. Jeśli masz jakieś preferencje (np. dieta bezmięsna itp.), alergie lub nietolerancje pokarmowe, prosimy, poinformuj nas o tym z wyprzedzeniem.
Jak wygląda kwestia zakwaterowania?
Nie oferujemy zakwaterowania naszym kursantom, ale z przyjemnością pomożemy je znaleźć, jeśli sobie tego zyczysz. W najbliższej okolicy (do 5 km) znajduje się spora baza hotelowa, m. in. hotele: Inter***, Orient Palace***, Q Hotel Plus**** oraz hotel i SPA na Zamku Topacz**** w sąsiedniej miejscowości Ślęza.

Zapisz się na listę rezerwową