Skip to main content
Stomatologia

PROSTE ROZWIĄZANIA
trudnych przypadków endodontycznych

Wykonujesz leczenie endodontyczne i wykorzystujesz mikroskop zabiegowy? Masz dużo przypadków, z którymi sobie dobrze radzisz, ale mimo wszystko pojawiają się kanały, których nie możesz odnaleźć? A może po odnalezieniu ujścia kanału masz problem z instrumentacją? Byłeś już na kursach endodontycznych, ale nadal są kanały, które Cię zaskakują albo opracowanie sprawia problem? Jeżeli tak się zdarza, to ten kurs jest właśnie dla Ciebie! Podczas tego kursu poznasz sprawdzone i udokumentowane w piśmiennictwie protokoły postępowania gwarantujące efektywne i powtarzalne opracowanie kanałów.Wszystkie procedury będą podsumowane w drukowanym skrypcie.

Prowadzenie:

4.100,00 

Kupując kurs oświadczasz, że zaakceptowałeś/aś Regulamin realizacji szkoleń MCS Karaś.

DUŻO WOLNYCH MIEJSC

10 w magazynie


Szczegóły organizacyjne

Rozpoczęcie szkolenia

7.09.2024 9:45

Zakończenie szkolenia

8.09.2024 17:00

Miejsce szkolenia

Medyczne Centrum Szkoleniowe Karaś
ul. Kwiatowa 18
55-040 Bielany Wrocławskie

Ilość uczestników

12 osób


Czego się nauczysz?

Podczas tego kursu będziesz się uczył, jak poradzić sobie w najbardziej wymagających sytuacjach, które mogą Cię spotkać podczas poszukiwania i opracowania różnych kanałów.

Chyba możemy powiedzieć śmiało, że MB2 w górnym trzonowcu, to kanał, który prawie zawsze sprawia problemy. Dlatego dokładnie omówimy jego występowanie, morfologię, sposoby poszukiwania i opracowania. Ale to na pewno nie jedyna sytuacja, która jest wyzwaniem w endodoncji. W wielu dolnych siekaczach i przedtrzonowcach kanały językowe będą wymagały nie lada umiejętności, aby je prawidłowo opracować.

Ponadto każdy endodonta prędzej, czy później trafi ząb z obliteracjami, kalcyfikacjami lub zwężeniem światła, czy to po leczeniu amputacyjnym, czy u pacjenta w podeszłym wieku. Na te problemy również mamy dla Ciebie rozwiązania.

Przekażemy Ci dużo wiedzy praktycznej popartej badaniami. Dostaniesz konkretne protokoły postępowania. Dowiesz się, w jakie instrumentarium i akcesoria się wyposażyć, żeby poszukiwanie i opracowanie kanałów stało się szybsze i bardziej efektywne.

Kurs jest prowadzony przez lekarza praktyka, więc dostaniesz wiedzę „prosto z gabinetu”. Jednocześnie warto zaznaczyć, że Mariya Kubatska jest wielką pasjonatką EBD, czyli Evidence Based Dentistry. Dzięki temu wszystko, czego się dowiesz jest bardzo dobrze ugruntowane w piśmiennictwie.


Twój wykładowca

lek. dent. Mariya Kubatska

Lek. dent. Mariya Kubatska jest pasjonatem endodoncji i EBD. Od ośmiu lat zajmuje się leczeniem endodontycznym. Obecnie współpracuje z innymi klinikami w Oslo, gdzie do niej są kierowane najtrudniejsze przypadki endodontyczne. Wykonuje leczenie endodontyczne pacjentów w znieczuleniu ogólnym. Jest lektorem, prowadzi wykłady na konferencjach zarówno w Polsce, jak i za granicą, organizuje warsztaty praktyczne dla stomatologów w Norwegii.

Jest aktywnym członkiem Euroepean Society of Endodontology, American Association of Endodontics, Style Italiano Endodontics, Polskiego Towarzystwa Endodontycznego, Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, dzięki czemu ma możliwość dzielenia się wiedzą, przez pisanie artykułów opartych na EBD, a także przez publikację swoich przypadków endodontycznych. Płynnie rozmawia w pięciu językach. Jej hobby to gra na fortepianie i psychologia Gestalt.

Plan szkolenia

Poniżej znajdziesz informacje co do zawartości części teoretycznej i praktycznej oraz godzinowy rozkład dni szkoleniowych.

Część teoretyczna

 • Droga do sukcesu w poszukiwaniu ukrytych kanałów – Mapa dna komory i prawa Krasnera i Rankowa –
 • Trudna anatomia: kanały typu C , 3 korzeniowe przedtrzonowce, kanał językowy w siekaczach i przedtrzonowcach żuchwy.
 • Postępowanie w kanałach rozgałęziających się
 • Mb2 . Występowanie , diagnostyka , poszukiwanie z uwzględnieniem praw Krasnera Rankowa.
 • Wykorzystanie ultradźwięków w endodoncji .
 • Mechanizmy obliteracji i kalcyfikacji . Etiologia .
 • Postępowanie w przypadkach kanałów zobliterowanych.
 • Specyfika instrumentacji kanałów u osób starszych .
 • Technika odcinkowej segmentacji kanałów przy blokadzie kanału na różnych odcinkach.
 • Technika progresywnego tapera.
 • Technika „Micro-crown-down” – 15-12-10-8
 • Aberracje w opracowaniu kanałów korzeniowych elbow, zip, ledge – jak unikać, jak pokonywać

Część praktyczna

 • Wykonanie poprawnego dostępu
 • Usuwanie nawisów i praca końcówkami ultradźwiękowymi.
 • Analiza mapy dna komory
 • Poszukiwanie i instrumentacja Mb2 z wykorzystaniem UD z uwzględnieniem praw Krasnera Rankowa oraz sekwencji narzędzi maszynowcyh dedykowanych do instrumentacji
 • Poszukiwanie i instrumentacja kanałów trudnych i symulacji kanałów rozgałęziających się o różnym stopniu trudności .
 • Instrumentacja symulacji kanałów zobliterowanych
 • Ćwiczenia techniki segmentacyjnej i progresywnego tapera

Dzień pierwszy

09:45 / Powitanie uczestników
10:00 – 12.:00 / Teoria trudna anatomia . Kanały typu C, 3 korzeniowe przedtrzonowce i kanały językowe siekaczy i przedtrzonowców żuchwy prawa Krasnera Rankowa i Rankowa i Mb2 .
12:00-12:30 / Przerwa kawowa

12:30-14:00 / Część praktyczna ćwiczenie kanałów rozgałęziających się różne stopnie trudności
14:45-14:45 / Obiad
14:45-17:00 / Poszukiwanie kanałów Mb2 ćwiczenie na zębach usuniętych

DZIEŃ DRUGI

09:30-10:00 / Śniadanie – Sesja pytań i odpowiedzi 
10:00-12:00 / Etiologia i geneza zmian w miazdze i kanale korzeniowym związanych z leczeniem i z wiekiem. Technika odcinkowej segmentacji kanałów przy blokadzie kanału na różnych odcinkach. Technika progresywnego tapera. Aberracje w opracowaniu kanałów korzeniowych elbow, zip, ledge.
12:00-12:30 / przerwa kawowa
12:30-14:00 opracowanie kanałów Mb2

14:45-14:45 / Obiad

14:45-16:45 / Ćwiczenia techniki segmentacji odcinkowej, progresywnego tapera,
16:45-17:00 / Podsumowanie kursu i rozdanie dyplomów.

Dowiesz się

…jak opracować zakrzywione kanały

Pokażemy Ci

…jak odnaleźć MB2

Nauczysz się

… leczenia najbardziej wymagających kanałów

Sala szkoleniowa

Twój kurs odbędzie się w komfortowych i doskonale wyposażonych wnętrzach naszego Centrum Szkoleniowego.

FAQ

Tu zebraliśmy dla Ciebie wszystkie
informacje, które pomogą w odbyciu szkolenia, które Cię interesuje.
Jak skorzystasz na naszym kursie?
Do Twojej dyspozycji oddajemy nowoczesny sprzęt, który pozwala prowadzącemu na dokładną obserwację Twojej pracy pod mikroskopem i korygowanie jej na bieżąco. Nasi wykładowcy to doświadczeni praktycy z długim stażem nie tylko w gabinecie, ale i na sali szkoleniowej. Zapewniamy indywidualne podejście do Twojej edukacji i dobrze przygotowane materiały szkoleniowe. Ukończenie naszego szkolenia zapewni Ci punkty edukacyjne.
Jak do nas dojedziesz?
Medyczne Centrum Szkoleniowe Karaś zlokalizowane jest w Bielanach Wrocławskich, tuż pod Wrocławiem, ok. 10 km od lotniska i dworca PKP i PKS. Przy ulicy Kwiatowej, gdzie zlokalizowana jest nasza placówka, znajduje się przystanek autobusowy linii 862, ktorą można dostać się do nas z dworca. Osobom podróżującym samolotem rekomendujemy dojazd taksówką. Dla osób, które przyjadą do nas autem przygotowaliśmy wygodny parking. Zawsze możesz zwrócić się do nas po pomoc w zorganizowaniu Twojego przyjazdu.
Co zapewniamy?
Uczestnicy naszych szkoleń docenią komfortowe nowoczesne wnętrza naszego Centrum Szkoleniowego oraz doskonałe wyposażenie sal szkoleniowych.W trosce o jak najlepsze powtarzanie protokołów medycznychm wyposazyliśmy nasze sale w sprzęt, który pozwala wykładowcy na bieżąco i dokładnie sprawdzać każdy Twój krok.
Jak wygląda wyżywienie na kursie?
W cenie kursu zapewnione są przekąski podczas przerw kawowych oraz wyżywienie z elastyczną dietą w postaci posiłku obiadowego. Jeśli masz jakieś preferencje (np. dieta bezmięsna itp.), alergie lub nietolerancje pokarmowe, prosimy, poinformuj nas o tym z wyprzedzeniem.
Jak wygląda kwestia zakwaterowania?
Nie oferujemy zakwaterowania naszym kursantom, ale z przyjemnością pomożemy je znaleźć, jeśli sobie tego zyczysz. W najbliższej okolicy (do 5 km) znajduje się spora baza hotelowa, m. in. hotele: Inter***, Orient Palace***, Q Hotel Plus**** oraz hotel i SPA na Zamku Topacz**** w sąsiedniej miejscowości Ślęza.

Zapisz się na listę rezerwową