Skip to main content
Stomatologia

LET IT FLOW! – Kompleksowy kurs z zastosowania technik flow injection

Chciałbyś nauczyć się pracy metodą flow injection? A może masz już za sobą pierwsze przypadki i pragniesz poszerzyć wiedzę ?

Sprawdź nasze szkolenie z technik iniekcyjnych. Metody te pozwalają pracować w bardzo przewidywalny sposób, a co najważniejsze umożliwiają nam wykonanie prac o kształtach dokładnie takich, jakie pacjent zaakceptował na etapie mock up’u.

Kurs prowadzony jest w przystępny sposób z nastawieniem na dogłębne poznanie tajników metody odbudowy zębów jaką jest flow injection.

Prowadzenie:

cena 4400 zł

Kupując kurs oświadczasz, że zaakceptowałeś/aś Regulamin realizacji szkoleń MCS Karaś.
Przegapiłeś zapis na kurs? Zapisz się na listę rezerwową
Szkolenie Flow Injection

Szczegóły organizacyjne

Rozpoczęcie szkolenia

25.05.2024 08:45

Zakończenie szkolenia

26.05.2024 17:00

Miejsce szkolenia

Medyczne Centrum Szkoleniowe Karaś
ul. Kwiatowa 18
55-040 Bielany Wrocławskie

Ilość uczestników

12 osób

Czego się nauczysz?

Chciałbyś nauczyć się pracy metodą flow injection? A może masz już za sobą pierwsze przypadki i pragniesz poszerzyć wiedzę ? Nasz zawód na codzień generuje bardzo dużą ilość stresu. Wyobraź sobie, że możesz ograniczyć jego ilość poprzez pracę przewidywalnym protokołem. Zanim wykonasz ostateczne uzupełnienie u Pacjenta, możesz sprawdzić je w ustach i uzyskać jego akceptację. Następnie Twoim zadaniem jest już jedynie wykonanie kopii na podstawie matrycy silikonowej wcześniej przygotowanej przez technika pracy. Efekt końcowy może być już tylko lepszy! Komfort pracy, gdy i Ty i Pacjent wiecie jaki będzie finalny produkt jest niebywały. Koniec ze sprzedawaniem przysłowiowego kota w worku. Czas na sprawdzone protokoły i powtarzalność. Nie musisz mieć duszy artysty, ani miarki laserowej w oczach by stworzyć piękną pracę – korzystaj z narzędzi, które są w Twoim zasięgu.

Sprawdź nasze szkolenie z technik iniekcyjnych. Metody te pozwalają pracować w bardzo przewidywalny sposób, a co najważniejsze umożliwiają nam wykonanie prac o kształtach dokładnie takich, jakie pacjent zaakceptował na etapie mock up’u.

Kurs prowadzony jest w przystępny sposób z nastawieniem na dogłębne poznanie tajników metody odbudowy zębów jaką jest flow injection. Poruszymy temat zarówno od strony lekarskiej jak i technicznej. Pokażemy Ci jak powstaje projekt w Exocadzie, dzięki czemu poznasz możliwości i ograniczenia pracy cyfrowym protokołem.

Nie odwracamy się również od technik analogowych! Zobaczysz czym różni się manualne nawoskowanie od drukowanego wax up’u i sam podejmiesz decyzję , która metoda będzie dla Ciebie najlepsza.

Poza dużą dawką teorii nastawiamy się na ćwiczenia praktyczne, tak byś zaraz po kursie mógł bez obaw rozpocząć leczenie z użyciem metody flow injection.
Pokażę Ci różne oblicza tej techniki. Wykonamy odbudowy pojedynczym odcieniem jak i różne kombinacje metod warstwowych. 
Będziemy pracować nie tylko w odcinku przednim, ale i bocznym tak byś mógł przygotować się do stosowania tej techniki również w celu podniesienia pionowego wymiaru zwarcia.


Twój wykładowca

Maja Skrzyszewska Szkolenia

Lek. dent. Maja Skrzyszewska

Ukończyła Wrocławski Uniwersytet Medyczny w 2016 roku. Wspólnie z rodzicami i siostrą prowadzi Centrum Stomatologiczne Twój Uśmiech w Dzierżoniowie, które w 2021 roku dołączyło do grupy Dentity.

Od 2019 roku prowadzi szkolenia wspólnie z firmą Optident a od 2021 roku z firmą Natrodent szkoląc lekarzy dentystów oraz techników dentystycznych.

Na codzień zajmuje się odbudową zębów metodą flow injection, leczeniem zachowawczym i protetyką. W swojej praktyce korzysta możliwości jakie daje skaner, aparat fotograficzny oraz oprogramowanie Exocad i Meshmixer.

Plan szkolenia

Poniżej znajdziesz informacje co do zawartości części teoretycznej i praktycznej oraz godzinowy rozkład dni szkoleniowych.

Część teoretyczna

 • Kwalifikacja przypadków
 • Przygotowanie dokumentacji
 • Komunikacja z laboratorium
 • Jak powinien wyglądać prawidłowo przygotowany projekt i jak go ocenić
 • Obsługa plików HTML generowanych przez program exocad
 • Przygotowanie do mock-up’u- niezbędne instrumentarium, zasady pracy
 • Modele i wax up’y analogowe vs cyfrowe – wady i zalety
 • Zasady pracy z koferdamem, teflonem, pomocne tricki izolacji pola zabiegowego
 • Rodzaje szyn do flow injection – analiza różnych możliwości, plusy i minusy wybranych rozwiązań
 • Dobór koloru odpowiedni dla danego przypadku
 • Różne techniki pracy flow injection
  – pojedynczy odcień
  – technika cut back
  – technika warstwowa
 • Metody opracowywania i polerowania uzupełnień kompozytowych

Część praktyczna

 • Wykonanie szyny transparentnej do flow injection
 • Wykonanie odbudów w odcinku przednim za pomocą techniki
  – pojedynczego odcienia
  – cut back
  – techniki warstwowej
 • Wykonanie odbudów w odcinku bocznym za pomocą techniki pojedynczego odcienia oraz nakładów pośrednio-bezpośrednich
 • Opracowywanie nadmiarów i polerowanie odbudów kompozytowych

Dzień pierwszy

8:45 – 9:00 / Rejestracja uczestników
9:00 – 9:20 / Przedstawienie zapoznanie z uczestnikami
9:20 -10:20 / Kwalifikacja przypadków Fotografia, DSD, Analiza estetyczna 
10:20 -11:20 / Jak powinien wyglądać wax up? Wskazówki do projektów cyfrowych i analogowych
11:20 – 12:00 / Przerwa kawowa
12:00 – 14:00 / Kształt i Kolor, Indexy, Szyny do flow injection, Różne metody Izolacji
14:00 – 14:45 / Obiad 
14:45 – 16:30 / Wykonywanie pomocnych indexów i szyn do flow injection
16:30 – 16:50 / Przerwa kawowa
16:50 – 18:00 / Wykonanie nakładu – pośrednio – bezpośredniego, Izolacja pola roboczego

Dzień drugi

9:00 – 9:20 / Adhezja i polimeryzacja
9:20 – 11:20 / Odbudowa z użyciem szyn co 2 ząb oraz technika cut back
11:20 -11:40 / przerwa
11:30 -14:00 / Odbudowa z użyciem szyn co 2 ząb oraz techniki warstwowe
14:00 -14:45 / Obiad
14:45 -17:40 / Cementowanie nakładu i polerowanie
17:45 -18:00 / rozdanie dyplomów

Sala szkoleniowa

Twój kurs odbędzie się w komfortowych i doskonale wyposażonych wnętrzach naszego Centrum Szkoleniowego.

FAQ

Tu zebraliśmy dla Ciebie wszystkie
informacje, które pomogą w odbyciu szkolenia, które Cię interesuje.
Jak skorzystasz na naszym kursie?
Do Twojej dyspozycji oddajemy nowoczesny sprzęt, który pozwala prowadzącemu na dokładną obserwację Twojej pracy pod mikroskopem i korygowanie jej na bieżąco. Nasi wykładowcy to doświadczeni praktycy z długim stażem nie tylko w gabinecie, ale i na sali szkoleniowej. Zapewniamy indywidualne podejście do Twojej edukacji i dobrze przygotowane materiały szkoleniowe. Ukończenie naszego szkolenia zapewni Ci punkty edukacyjne.
Jak do nas dojedziesz?
Medyczne Centrum Szkoleniowe Karaś zlokalizowane jest w Bielanach Wrocławskich, tuż pod Wrocławiem, ok. 10 km od lotniska i dworca PKP i PKS. Przy ulicy Kwiatowej, gdzie zlokalizowana jest nasza placówka, znajduje się przystanek autobusowy linii 862, ktorą można dostać się do nas z dworca. Osobom podróżującym samolotem rekomendujemy dojazd taksówką. Dla osób, które przyjadą do nas autem przygotowaliśmy wygodny parking. Zawsze możesz zwrócić się do nas po pomoc w zorganizowaniu Twojego przyjazdu.
Co zapewniamy?
Uczestnicy naszych szkoleń docenią komfortowe nowoczesne wnętrza naszego Centrum Szkoleniowego oraz doskonałe wyposażenie sal szkoleniowych.W trosce o jak najlepsze powtarzanie protokołów medycznychm wyposazyliśmy nasze sale w sprzęt, który pozwala wykładowcy na bieżąco i dokładnie sprawdzać każdy Twój krok.
Jak wygląda wyżywienie na kursie?
W cenie kursu zapewnione są przekąski podczas przerw kawowych oraz wyżywienie z elastyczną dietą w postaci posiłku obiadowego. Jeśli masz jakieś preferencje (np. dieta bezmięsna itp.), alergie lub nietolerancje pokarmowe, prosimy, poinformuj nas o tym z wyprzedzeniem.
Jak wygląda kwestia zakwaterowania?
Nie oferujemy zakwaterowania naszym kursantom, ale z przyjemnością pomożemy je znaleźć, jeśli sobie tego zyczysz. W najbliższej okolicy (do 5 km) znajduje się spora baza hotelowa, m. in. hotele: Inter***, Orient Palace***, Q Hotel Plus**** oraz hotel i SPA na Zamku Topacz**** w sąsiedniej miejscowości Ślęza.

Zapisz się na listę rezerwową